اخبار

January 10, 2022

تقریباً تمام اشیاء شرکت کننده در فرآیند چاپ به صورت الکترواستاتیک شارژ می شوند

در طول فرآیند چاپ، به دلیل ضربه، اصطکاک و تماس مکرر بین مواد مختلف، نتیجه این است که تقریباً تمام اجسام شرکت کننده در فرآیند چاپ به صورت الکترواستاتیک شارژ می شوند.تاثیر زیادی بر کیفیت محصول و ایمنی تولید خواهد داشت، بنابراین در هنگام خرید تجهیزات چاپ باید به نصب حذف کننده استاتیک توجه کنیم.

 

1.چاپ دیجیتال

مشکل: کاغذ چاپ شده معمولاً هنگام خروج از چاپگر دارای الکتریسیته ساکن است که باعث ایجاد ناراحتی در عملیات پس از چاپ می شود.

پیشنهاد می شود: برای از بین بردن الکتریسیته ساکن روی کاغذ و روانتر شدن عملکرد پس از پرس، یک نوار حذف استاتیک 25-50 میلی متری بالای کاغذ نصب کنید.

 

2. چاپ افست

مشکل: دستگاه چاپ افست شارژ زیادی ایجاد می کند، مانند: تغذیه دو ورق، تغذیه ورق چسبناک، پاشیدن جوهر، غلتک چسبنده، گرد و غبار ناهموار، مسدود شدن / ناهمواری در خروجی کاغذ و شکست فرآیند بعدی.

پیشنهادی:

الف. تغذیه کاغذ قبل از پرس: میله های یونی را می توان 10 سانتی متر بالای پشته کاغذ نصب کرد تا الکتریسیته ساکن کاغذ را از بین ببرد.

ب. انتقال پس از پرس: یک میله باد یونی در فاصله 50 میلی متری کاغذ نصب کنید تا الکتریسیته ساکن کاغذ از بین برود.

 

3.پرینتر UV

مشکل: الکتریسیته ساکن چاپگر ماوراء بنفش باعث ایجاد پدیده جوهر پرنده و در نتیجه تار شدن صفحه چاپ و حتی آسیب به هد چاپ می شود.

پیشنهاد می شود: برای حذف الکتریسیته ساکن تولید شده توسط چاپگر و بهبود کیفیت چاپ، یک میله حذف ساکن در محل چرخ دستی هد چاپ نصب کنید.

 

4. چاپ صفحه

مشکل: اگر الکتریسیته ساکن در چاپ صفحه خیلی زیاد باشد، مشکلاتی مانند پرواز جوهر، جذب گرد و غبار و چسبیدن زیرلایه ها به صفحه نمایش وجود خواهد داشت.

پیشنهاد می شود: بهترین راه حل نصب میله یونی 500 میلی متری بالای شبکه سیمی است و الکتریسیته ساکن در ناحیه تحت پوشش یون های یونیزه خنثی می شود.

 

اگر به راه حل های ضد الکتریسیته ساکن بیشتر علاقه مند هستید، برای اطلاعات بیشتر ما را دنبال کنید یا تماس ما را اضافه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعات تماس